Rejestr zmian
Pobierz dane XMLAkt prawny: I/5/14Drukuj informacjęAkt prawny: I/5/14Szczegóły informacji
I/5/14
Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Rodzaj: Uchwała
Status: Obowiązujący
Sesja: Sprawozdanie z wykonania budżetu
Kadencja: VII
Data wejścia w życie: z dniem podjęcia
Data podjęcia/podpisania: 2014-12-01
Tytuł aktu:
w sprawie: powołania Komisji Rewizyjnej i stałych komisji Rady Miejskiej w Sławie, ustalania zakresów ich działania i składów osobowych.
Na podstawie:
Na podstawie art. 18a i art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.) oraz § 15 i § 84 Uchwały nr VI/40/03 Rady Miejskiej w Sławie z dnia 28 marca 2003 r w sprawie Statutu Gminy tj. (Dz. Urz. Woj. Lub Nr 22 poz. 442) Rada Miejska w Sławie Uchwala co następuje:
Treść:
§ 1
1. Powołuje się stałą Komisję Rewizyjną w składzie 5 radnych.
2. Powołuje się Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej w osobie Bożena Wojciech
§ 2
1. Powołuje się dodatkowe 4 stałe Komisji Rady Miejskiej w Sławie w składzie do7 radnych w każdej
1) Komisja Planu i Budżetu
2) Komisja Oświaty, Kultury, Rekreacji i Sportu
3) Komisja Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Gminy
4) Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych
2. W skład Komisji Planu i Budżetu wchodzą:
1) przewodniczący rady,
2) 2 wiceprzewodniczących rady,
3) przewodniczący:
· Komisji Rewizyjnej,
· Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Sportu,
· Komisji Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Gminy,
· Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych
3. Radny może być członkiem, co najwyżej 2 stałych komisji Rady, z wyłączeniem Komisji Planu i Budżetu, której skład określony jest w punkcie 2
§ 3 Ustala się zakres działania poszczególnych komisji wymienionych w § 2 ust. 1
1. Komisja Planu i Budżetu
1) Opiniowanie projektu budżetu oraz sprawozdań z działalności finansowej
1) Opiniowanie projektu budżetu oraz sprawozdań z działalności finansowej
2) Opiniowanie projektów uchwał w sprawie podatków i opłat
3) Opiniowanie procedur uchwalania budżetu.
2. Komisja Oświaty, Kultury, Rekreacji i Sportu
1) Oświata
2) Kultura
3) Kultura fizyczna
4) Tereny rekreacyjne i urządzenia sportowe
5) Opiniowanie uchwał i programów z zakresu pracy komisji
3. Komisja Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Gminy
1) Drogi, ulice, mosty, place oraz organizacja ruchu drogowego
2) Wodociągi i zaopatrzenie w wodę, kanalizacja, utrzymanie czystości i porządku, utylizacja odpadów komunalnych,
3) Lokalny transport zbiorowy
4) Cmentarze komunalne, targowiska
5) Opiniowanie projektów programów gospodarczych
6) Opiniowanie projektów uchwał w sprawach majątkowych Gminy.
7) Rolnictwo i ochrona środowiska
8) Ład przestrzenny i gospodarka nieruchomościami
9) Opiniowanie projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
10) Opiniowanie uchwał i programów z zakresu pracy komisji
4. Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych
1) Ochrona zdrowia
2) Pomoc społeczna
3) Bezpieczeństwo obywateli oraz ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa
4) Ekologia
5) Opiniowanie programu działania Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
6) Opiniowanie uchwał i programów z zakresu pracy komisji
§ 4 Powołuje się następujące składy osobowe radnych w poszczególnych Komisjach:
1) Komisja Rewizyjna
1/ Bożena Wojciech – Przewodnicząca Komisji
2/ Lidia Rudnicka
3/ Agnieszka Szafer
1/ Bożena Wojciech – Przewodnicząca Komisji
2/ Lidia Rudnicka
3/ Agnieszka Szafer
4/ Jerzy Żarczyński
5/ Antoni Jurewicz
2) Komisja Planu i Budżetu
1/ Sławomir Mazur
2/ Wiktoria Popadiuk
3/ Jerzy Żarczyński
1/ Sławomir Mazur
2/ Wiktoria Popadiuk
3/ Jerzy Żarczyński
4/ Agnieszka Szafer
5/ Lidia Rudnicka
6/ Antoni Jurewicz
7/ Bożena Wojciech
3) Komisja Oświaty, Kultury, Rekreacji i Sportu
1/ Sławomir Mazur2/ Lidia Rudnicka 3/ Wiktoria Popadiuk
4/ Teresa Adamczewska- Smektała
5/ Jarosław Moryto
6/ Roman Frankiewicz
7/ Krzysztof Łuciów
1/ Sławomir Mazur2/ Lidia Rudnicka 3/ Wiktoria Popadiuk
4/ Teresa Adamczewska- Smektała
5/ Jarosław Moryto
6/ Roman Frankiewicz
7/ Krzysztof Łuciów
4) Komisja Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Gminy
1/ Sławomir Mazur
2/ Krzysztof Łuciów
3/ Antoni Jurewicz
4/ Monika Miziewicz
5/ Ryszard Łaskawiec
6/ Bożena Wojciech
7/ Jerzy Żarczyński
1/ Sławomir Mazur
2/ Krzysztof Łuciów
3/ Antoni Jurewicz
4/ Monika Miziewicz
5/ Ryszard Łaskawiec
6/ Bożena Wojciech
7/ Jerzy Żarczyński
5) Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych
1/ Wiktoria Popadiuk
2/ Ewelina Hładoń
3/ Monika Miziewicz
4/ Ryszard Łaskawiec
5/ Agnieszka Szafer
6/ Teresa Adamczewska-Smektała
7/ Paweł Żygadło
1/ Wiktoria Popadiuk
2/ Ewelina Hładoń
3/ Monika Miziewicz
4/ Ryszard Łaskawiec
5/ Agnieszka Szafer
6/ Teresa Adamczewska-Smektała
7/ Paweł Żygadło
§ 5 Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia
Przewodniczący Rady
Sławomir Mazur